Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inregistrare diferente inventar
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inregistrare diferente inventar

Buna ziua,

Cum se inregistreaza corect minusul de inventar in raportul de gestiune la o gestiune global valorica a unei II? Precizez ca folosesc un program de gestiune. Este corect sa il inregistrez in iesiri? Pentru ca asa suma respectiva imi va aparea ca si o incasare.

Multumesc anticipat!
Trebuie sa discutati direct cu cel ce a facut programul informatic. Presupun ca teoretic (din lege) stiti solutia dar cu introducerea in program nu cred ca va poate ajuta cineva aici, de la distanta.