Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Neintelegere, santaj cu poze intime
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Neintelegere, santaj cu poze intime

buna seara!a si eu o intrebare...daca sora mea in trecutul ei a facut video chat si a pastrat legatura prin tel cu un utilizatorde ,,placerii,,in care ia trmis bani,iaracum o ameninta ca pune poze cu ea peste tot dacanu ii trimite banii ce se poateface in cazul asta?entionez ca acum este la casaei fiind maritata si cu un copil in asteptare!multumesc :(anticipat!
Parerea mea este ca sora ta nu prea poate face ceva legal..probabil ca si sora ta l-a inselat pe individul acesta in trecut,pretinzandu-i bani imprumut sau mai stiu eu ce,bani pe care acesta i-a platit,in speranta ca i va primi inapoi sau ca va primi servicii live in schimbul lor la un moment dat,lucru care nu s-a intamplat,ca sora ta s-a plictisit de prostit indivizi si si-a facut o familie,normal k omu e acu nervos si isi vrea inapoi banii care i-a trimis sorei tale si pt care probabil ca i s-au promis niste chestii care nu s-au intamplat.
A te misca legal impotriva lui inseamna a recunoaste ca ai facut videochat,lucru care e ilegal,si daca omu mai are si chitantele de pe la western union prin care ti-a trimis banii si spune ca ti i-a imprumutat,si daca are bani de aruncat pe videochat si de dat cadou sau imprumut unei persoane necunoscute,inseamna ca are bani sa isi angajeze si o armata de avocati,deci s-ar putea sa fii in dezavantaj si sa iesi tu cea invinuita.
Parerea mea e ca ar trebui sa stea de vb cu sotul si sa-i explice toata tarasenia,ca daca o iubeste nu o sa o dea afara din casa,sa isi schimbe facebook-ul,mail-ul,telefonul,si sa inceapa o viata noua....
Vezi u,aici problema este din ce am inteles eu,ca omu nu pretinde o suma de bani oarecare,ci banii pe care ti i-a trimis,si tu nu-i dai inapoi.....deci practic,u l-ai santajat prima