Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Plata impozit local pentru un teren din alta ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Plata impozit local pentru un teren din alta localitate decat cea de domiciliu

Va adresez rugamintea sa ma ajutati in urmatoarea problema. Am mostenit un teren care se afla pe raza administrativ teritoriala a orasului Mioveni, insa eu nu locuiesc in acel oras. Se poate face plata impozitului si din Bucuresti? Precizez ca nu doresc sa platesc online, ci doar prin banca sau mandat postal (chiar daca aceasta ar impune niste costuri suplimentare), insa nu stiu daca se poate si nu am gasit pe nimeni care sa ma ajute cu o informatie in acest sens. Va multumesc mult
Solicitati primariei (chiar si prin email) sa va comunice marimea impozitului si codul IBAN in care sa puteti plati impozitul prin mandat sau virament bancar.Adresa o gasiti tot pe internet:
[ link extern ]
Se pare ca nu puteti folosi decat fax/telefon:sorry:
Poate aveti noroc sa va gasiti in listele de cont afisate aici
[ link extern ]
..precum si alte informatii privind taxele locale.
Succes!!
nucu$, utilizator
Va multumesc mult.