Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Buna ziua,vreau sa stiu daca cu noile modificari aduse legii pensilor potbeneficia de pensie fie ea anticipata sau la limita de virsta:barbat,nascut 01011958 vechime in munca32 ani din care:9ani si 10 luni grupa-||-a de munca in procent de100%
10 aniin grupa-|-a demunca in procent de 100%.Va multumesc mult.
Limita de varsta la 58 de ani si 6 luni.
5 ani reducere pentru grupa I-a
1 an si 6 luni pentru grupa II-a
Reducerea se face din 65
Carp Mircea, utilizator