Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Reinnoire buletin
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Reinnoire buletin

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii.

Mama mea a decedat anul trecut. Succesiunea inca nu a fost dezbatuta. Sunt singura mostenitoare iar acum imi expira buletinul. Avand in vedere ca locuiesc la adresa din buletin de aproape 20 de ani il pot reinnoii fara sa fac succesiunea? Mentionesz ca nu eu sunt proprietarul imobilului, mama mea este.

Cum pot sa faca sa imi reinnoiesc buletinul fara sa fac succesiunea?

Astept parerile dumneavoastra.

Cu stima,
Emilia C
Solicitati deplasarea in terea a politistului de la ordine publica, anexa 14. Aveti nevoie de buletin, carte de identitate, certif.de nastere,casatorie, dupa caz sentinta de divort, taxa 12 lei, contractul pe casa, certif de deces al parintilor.