Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Probleme cu terenuri
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Probleme cu terenuri

La multi ani pe 2014, ma adresez dvs cu urmatoarea speta:
Cineva are un teren intravilan intr-o comuna dintr-un judet X, dar locuieste si are evidenta fiscala in judetul Y, poate el sa se adreseze, vreunei institutii, care sa-l ajute sa trasfere terenul proprietate din judetul X in judetul Y.
Astept raspunsul dvs.
Va multunesc anticipat.
Este prima data cand aud asa ceva.. Cum sa transferi un pamant dintr un judet in altul ???
Pt fiecare proprietate platesti impozit unde e...
Eu am gandit problema ca si in cazul schimbului de locuinte, si credeam ca exista (mai ales acum cu intabulari, cu cadastre), o agentie care sa monitorizeze, intentiile unor persoane care doresc sa schimbe terenuri dintr-un judet in altul.