avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... legislatie drepturi salariale magistrati
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

legislatie drepturi salariale magistrati

ce acte normative reglementeaza drepturile salariale personalului din sistemul justitiei pe langa ordonanta de urgenta nr.225/30.12.2008 si ordoonanta de urgenta nr. 75 / 11.06.2008
Cel mai recent răspuns: V Ioana-Iulica , Consilier juridic 11:08, 10 Aprilie 2009
* Legea nr. 188/2000 privind Executorii judecatoresti, publicata in Monitorul Oficial nr. 559 din 10 noiembrie 2000
* ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ nr.177 din 6 decembrie 2002 privind salarizarea şi alte drepturi ale magistraţilor
* ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ nr.27 din 29 martie 2006 privind salarizarea şi alte drepturi ale judecătorilor, procurorilor şi altor categorii de personal din sistemul justiţiei
* LEGE nr. 92 din 4 august 1992 - pentru organizarea judecatoreasca
* LEGE nr.347 din 10 iulie 2003 pentru aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 177/2002 privind salarizarea şi alte drepturi ale magistraţilor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificarile din codul muncii privind concediul de odihna vera_tardea vera_tardea Buna ziua, va rog sa imi precizati in ce masura modificarile aduse de Lg.12/2015, cu privire la concediul de odihna( perioada de 18 luni si faptul ca o ... (vezi toată discuția)
Concediu de studii Kati11 Kati11 Doresc sa stiu daca in noua lege a salarizarii, este prevazut concediu de studiu cu plata( cel de 10 zile) in cazul meu, studenta in an terminal, in vederea ... (vezi toată discuția)
Spor de stres valentin75 valentin75 cum se poate obtine legal si ce pasi trebuiesc urnmati pentru a putea obtine spor de stres pentru o institutie publica unde se lucreaza foarte mult cu ... (vezi toată discuția)