Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... legislatie drepturi salariale magistrati
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

legislatie drepturi salariale magistrati

ce acte normative reglementeaza drepturile salariale personalului din sistemul justitiei pe langa ordonanta de urgenta nr.225/30.12.2008 si ordoonanta de urgenta nr. 75 / 11.06.2008
* Legea nr. 188/2000 privind Executorii judecatoresti, publicata in Monitorul Oficial nr. 559 din 10 noiembrie 2000
* ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ nr.177 din 6 decembrie 2002 privind salarizarea şi alte drepturi ale magistraţilor
* ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ nr.27 din 29 martie 2006 privind salarizarea şi alte drepturi ale judecătorilor, procurorilor şi altor categorii de personal din sistemul justiţiei
* LEGE nr. 92 din 4 august 1992 - pentru organizarea judecatoreasca
* LEGE nr.347 din 10 iulie 2003 pentru aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 177/2002 privind salarizarea şi alte drepturi ale magistraţilor