Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale lmpozitul pe masina
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

lmpozitul pe masina

Cum scap de impozitul pe masina vanduta?
Nu mai am nici un act, nici nr de inmatriculare nu mai stiu
Incheiati declaratie notariala pe proprie raspundere ca nu mai detineti bunul mobil ca urmare a instrainarii acestuia
Autoritatea fiscala in baza cererii dv de scoatere de pe rolul fiscal,in baza declaratiei notariale,dupa achitarea debitelor in urmarire aferent bun mobil,urmeaza sa va radieze din evidenta auto
Mergeti la serviciul inmatriculari, unde cereti un istoric al autovehiculului, va trebuiesc datele de identificare ale autoturismului, poate aveti noroc si cel care a cumparat-o sa o fi trecut pe numele lui. Datele de identificare ale masinii, le puteti solicita la impozite si taxe.