avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mă chinui să găsesc o mașină care am dat-o la ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mă chinui să găsesc o mașină care am dat-o la cineva cu ...

Mă chinui să găsesc o mașină care am dat-o la cineva cu tot cu acte și numere de înmatriculare pt. rabla acuma 8 ani
a ramas la înțelegere să-mi tr. hârtia de radiere că sa o pot scoate din fiscal
Dar respectivul nu mi-a tr nici o hârtie , între timp și schimbat domiciliu ( a plecat din tara cred )și nu mai dau de nici o urmă de a lui
Nustiu exact unde a dus mașină la casat
Doresc să o scot din fiscal ce asi putea face?

Cel mai recent răspuns: Leul mic , utilizator 10:00, 11 Martie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Incheiati declaratie notariala pe proprie raspundere ca nu mai detineti in fapt si in drept bunul mobil,urmare instrainarii numitului X in anul Y fara incheiere de document justificativ
In baza documentului notarial ,solicitati la autoritatea fiscala radierea auto pe proprie raspundere
Autoritatea fiscala,urmeaza sa radieze auto de pe rolul dv fiscal dupa achitarea integrala a eventualelor debite in evidenta
Succes !
Ok
Mulțumesc, am sa incerc și varianta asta poate va fi de folos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere auto cu probleme Mrn.axel Mrn.axel Buna ziua, Am facut greseala sa dau spre folosinta un autoturism (dacia 1310) acum cativa ani, catre o ruda. Masina a ramas in acte pe numele meu, dar ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. as dori sa va întreb și dacă ma puteți ajuta ... cornelescule cornelescule Bună ziua. As dori sa va întreb și dacă ma puteți ajuta cu o soluție la următoarea problema. Fiul soției mele a cumpărat o mașină și am fost de ... (vezi toată discuția)
Pierdut cv auto neradiat geosan2006 geosan2006 Buna ziua, ma numesc Sandu Gheorghe,sunt din Sivita jud.Galati si va aduc la cunostinta ca in anul 2011 am vandut un autoturism Dacia break 1310 ,cu contract ... (vezi toată discuția)