Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mă chinui să găsesc o mașină care am dat-o la ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mă chinui să găsesc o mașină care am dat-o la cineva cu ...

Mă chinui să găsesc o mașină care am dat-o la cineva cu tot cu acte și numere de înmatriculare pt. rabla acuma 8 ani
a ramas la înțelegere să-mi tr. hârtia de radiere că sa o pot scoate din fiscal
Dar respectivul nu mi-a tr nici o hârtie , între timp și schimbat domiciliu ( a plecat din tara cred )și nu mai dau de nici o urmă de a lui
Nustiu exact unde a dus mașină la casat
Doresc să o scot din fiscal ce asi putea face?

Incheiati declaratie notariala pe proprie raspundere ca nu mai detineti in fapt si in drept bunul mobil,urmare instrainarii numitului X in anul Y fara incheiere de document justificativ
In baza documentului notarial ,solicitati la autoritatea fiscala radierea auto pe proprie raspundere
Autoritatea fiscala,urmeaza sa radieze auto de pe rolul dv fiscal dupa achitarea integrala a eventualelor debite in evidenta
Succes !
Ok
Mulțumesc, am sa incerc și varianta asta poate va fi de folos