Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Achitare sulta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Achitare sulta

Buna.Dupa plata sultei in fata instantei,in cat timp fosta sotie trebuie sa elibereze imobilul?Instanta n-a stabilit nici un termen in acest sens.Eu vreau sa-l vand cat mai repede pentru a pleca din tara.
Daca imobilul v-a fost atribuit iar dumneavoastra i-ati achitat sulta stabilita de catre instanta prin hotarare, nu exista un termen in care trebuie sa paraseasca imobilul. Vreau sa spun ca trebuie sa-l paraseasca imediat, asta in conditiile in care dosarul s-a terminat, adica au fost epuizate si caile de atac, dumneavoastra aflandu-va in posesia unei hotarari definitive si irevocabile.