Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Varsta de pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Varsta de pensionare

Buna seara,
Sunt barbat si sunt nascut in 23 iulie1955 , as dori sa stiu la ce varsta ma pot pensiona.
perioada lucrata:
-iulie 1973 pana in octombrie 1978 am avut grupa 1 de munca -100%
-armata octombrie 1978- martie 1980
-martie 1980 pana in martie 2001 am avut grupa 2 de munca -90%
-din 2001 pana inprezent angajat .
va rog ajutati cu un raspuns .multumesc!
Limita de varsta la 61 de ani.
Pensie anticipata la 60 de ani.