Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Greva grefieri si arhivari
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Greva grefieri si arhivari

Dragi colegi,
Cum ati fost afectati de greva grefierilor si a arhivarilor?
Azi (10.04.2009) am mers la Judecatoria Cornetu la un termen, si dupa ce a intrat completul am fost anuntati ca toate cauzele civile vor primi un nou termen pentru care vom primi citatie, din cauza grevei grefierilor.

Nu stiu cand a inceput si cat dureaza, dar perturba grav buna desfasurare a sedintelor de judecata.
Se vor aglomera si mai mult sedintele viitoare...
Intradevar, perturba buna desfasurare a sedintelor de judecata, dar au si ei dreptate. Initial, prin hotarare judecatoreasca castiga si ei unele sporuri, iar cu o zi inainte de a li se vira banii in cont (unii au primit chiar si fluturasul de salariu)....ii anunta ca nu vor mai primi acel drept castigat in instanta.
Si azi, 13.04 a fost greva.
O fi si maine?
Azi, 13.04, la Js6 chiar si judecatoarea a intrat in sedinta cu o intarziere de 2 ore :(
Sa fie si judecatorii pe cale sa...?
Da, Gabriela, se pare ca si maine...nu s-a ajuns la nici o intelegere momentan.
Pe mine una ma deranjeaza greva lor si chiar nu sunt solidara ... din mai multe motive pe care ma abtin sa le insir pentru ca nu vreau sa intru in discutii contradictorii#-otaman din cauza lor
Sunt in mari incurcaturi din cauza acestei greve !
Daca aflati ceva noutati placute... " sf. de greva" ! Dati va rog reply !
Thx.:(