avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 482 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... continuare suspendare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

continuare suspendare

buna ziua. am un cim suspendat pana azi, dar trebuie sa continui suspendarea.
azi fac incetarea suspendarii si luni incep o alta suspendare? sau fac fac si incetarea si suspendarea cu data de azi,17.01.2014?
Cel mai recent răspuns: lucica21 , utilizator 10:41, 17 Ianuarie 2014
Puteți face doar prelungirea suspendarii. In acest sens, se va modifica numai data de sfarsit a modificarii, in loc de 17.01.2014 treceti data cand se va sfarsi suspendarea.

Operatia de modificare se poate face apeland butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Suspendare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi modificata suspendarea si se apasa butonul "Continuare".

Se modifica datele dorite - data de sfarsit a suspendaruii - si se apasa butonul "Continuare" .

Se salveaza datele si se genereaza fisierul care se va depune/transmite la iTM.

ok. mersi frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada de suspendare pentru ccc transmisa eronat in revisal econo econo Angajata a optat pentru 1 an ccc1.: 2012-2013. Persoana care a transmis suspendarea a transmis eronat perioada 2012-2014.Ce este de facut in acest caz pentru ... (vezi toată discuția)
Inregistrare in revisal prelungire detasare. GrosuMaria GrosuMaria Am un salariat detasat din 2014.Acum doresc prelungirea detasarii si nu stiu cum s-o fac (trebuia sa-l comunic din martie cu prelungirea detasarii). Daca merg ... (vezi toată discuția)
Cfs si revisalul 22.08.2009 22.08.2009 As dori sa stiu daca concedile fara salar se opereaza in revisal si unde (vezi toată discuția)