Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... continuare suspendare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

continuare suspendare

buna ziua. am un cim suspendat pana azi, dar trebuie sa continui suspendarea.
azi fac incetarea suspendarii si luni incep o alta suspendare? sau fac fac si incetarea si suspendarea cu data de azi,17.01.2014?
Puteți face doar prelungirea suspendarii. In acest sens, se va modifica numai data de sfarsit a modificarii, in loc de 17.01.2014 treceti data cand se va sfarsi suspendarea.

Operatia de modificare se poate face apeland butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Suspendare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi modificata suspendarea si se apasa butonul "Continuare".

Se modifica datele dorite - data de sfarsit a suspendaruii - si se apasa butonul "Continuare" .

Se salveaza datele si se genereaza fisierul care se va depune/transmite la iTM.

ok. mersi frumos