Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare apartament

Buna ziua,
sora din germania are o proprietate in romania,cumparata in timpul casatoriei,de la parintii mei;
acum este in divort cu sotul;
intrebare:
care sunt variantele ca acest apartament cumparat de la parintii mei,sa nu fie inclus in partajul din germania?
donatie?....sau ....
multumesc
Fiind cumparat in timpul casatoriei este bun comun.