Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Arestare preventiva - impacare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Arestare preventiva - impacare

sa presupunem ca a intrat invigoare noul cod penal...(la inselaciune impacarea inlatura raspunderea penala)..daca sa zic in data de 10 febr judecatorul emite un mandat de arestare preventiva de 29 zile iar dupa cateva zile ex.15 febr impac cu persoana vatamata voi fi eliberat de indata sau dupa expirarea mandatului?
De indata.