Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Colet din Coreea de Sud
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Colet din Coreea de Sud

Buna,

Astept un colet de la un prieten din Coreea de Sud si imi va trimite si un laptop. Vreau sa aflu daca o sa fie trecut "GIFT" pe colet va trebui sa platesc vama sau orice fel de taxa?

Va intreb asta pentru ca nu cunosc legiile din Romania.

Multumesc.
Oricum se va inventaria continutl si se va vedea daca este supus vamuirii.
Depinde si de Coreea de Sud.
Mai multe informatii aveti aici, unde puteti suna sau scrie e-mail si in momentul in care v-a fost expediat coletul, sa va dea toate datele pentru a putea sa urmariti traseul lui prin aplicatia track&trace.
[ link extern ]