Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Declaratia neopozitiei radierii unui SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Declaratia neopozitiei radierii unui SRL

Va rog, oferiti-mi o varianta de declaratie a administratorului de neopozitie la radierea unei societati comerciale.
Am inteles ca e o formulare specifica.
Multumesc!
asociatii sunt cei care decid daca societatea va fii radiata sau nu. declaratie /formularele de la registrul comertului se vor completa in numele administratorului, dar nu exista o declaratie de "neopunere la radierea societatii".
Mi s-a spus ca trebuie intocmita o declaratie din care rezulta ca ainistrator nu se opune radierii. Despre un model de asemenea declaratie este vorba.
De asemenea, mi s-au solicitat documentele originale ale societatii, dar nu s-a specificat care sunt acestea. Sunt necesare toate certificatele constatatoare in original? Daca nu gasesc unul din ele si il declar pierdut, pot depune dovada-ziarul- imediat ce le declar?
Oanamares, utilizator
acestea sunt actele necesare radierii unei societati. in cazul in care nu aveti certificatul in original este necesar sa-l declarati pierdut si sa mergeti cu dovada (ziarul) la registrul coemrtului.
[ link extern ]