avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort la notar, pensie intretinere minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort la notar, pensie intretinere minor

sotu mi-a luat din casa verigheta si inelu d logodna..are voie?

in caz d divort la notar , de cand incepe sa platesca pensie pt copil? dupa ce iese decizia adica dupa cele 30 de zile sau de cand depunem cererea?
Cel mai recent răspuns: almeuunivers , utilizator 08:46, 29 Ianuarie 2014
Buna ziua,
1. Teoretic nu dar ...........
2. Pensia se plateste de la data depunerii actelor daca asa ati cerut.
dupa divort eu voi sta cu chirie...pt asis sociala trebuie sa demonstrez unde a locuii copilul,,,,contractul de inchiriere trebuie inregistrat la fisc sau este suficient un contract intre parti?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort notar ContSters243704 ContSters243704 daca divortez la notar termenul pana la finalizare este de 30 zile,,,ma poate da afara din casa pana la finalizarea celor 30 zile? (vezi toată discuția)
Viitor divort- procedura ionela77 ionela77 Buna ziua. As dori daca se poate sa ma lamuriti cu cateva chestiuni,mai exact pe cumnata mea care vrea sa divorteze. Ea locuia in chirie cu sotul ei si cu ... (vezi toată discuția)
Credit prima casa mia_livia mia_livia Buna ziua.Eu si logodnicul meu,amandoi cadre militare,vrem sa accesam un credit prin programul prima casa,logodnicul in calitate de coplatitor.Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)