Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort la notar, pensie intretinere minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort la notar, pensie intretinere minor

sotu mi-a luat din casa verigheta si inelu d logodna..are voie?

in caz d divort la notar , de cand incepe sa platesca pensie pt copil? dupa ce iese decizia adica dupa cele 30 de zile sau de cand depunem cererea?
Buna ziua,
1. Teoretic nu dar ...........
2. Pensia se plateste de la data depunerii actelor daca asa ati cerut.
dupa divort eu voi sta cu chirie...pt asis sociala trebuie sa demonstrez unde a locuii copilul,,,,contractul de inchiriere trebuie inregistrat la fisc sau este suficient un contract intre parti?