avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 344 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort notar

daca divortez la notar termenul pana la finalizare este de 30 zile,,,ma poate da afara din casa pana la finalizarea celor 30 zile?
Cel mai recent răspuns: Antoanela Geaman , Avocat 16:15, 19 Ianuarie 2014
Nu, sunteti casatoriti. Daca va da afara, anuntati politia.
sotu are casa lui si venituri mai mari,maine depunem actele la notar...am vreo sansa ca asis soc sa imi lase mie copilul? am indemnizatie 1400 ron si o sa imi iau chirie,,plus ce o sa platesca el pt bebe....copilul are 10 luni.am termen pana la finalizarea celor 30 zile sa gasesc locuinta sau tre sa am chiria cu CONTRACT BANUEISC pana vine asis sociala? in cat timp de la depunerea divortului vine asist sociala?
Daca mergeti la notar aveti grija ce semnati.
Daca sotul are bani puteti avea surprize neplacute.
Aveti dreptul de a beneficia de serviciile unui avocat intocmai ca la instanta pentru a avea pe deplin garantate drepturile si interesele dvs.

La notar nu este proces dar va puteti pacali mult mai usor decat la instanta...
mi se acorda copilul chiar daca nu am proprietate ci doar chirie?si venituri sa il cresc....el mil lasa nu e pb
Ancheta sociala se efectueaza acolo unde veti locui.
Daca locuiti la sot se va face ancheta sociala la sot.
Apoi dvs. veti pleca inteleg eu.

Este cam curioasa situatia...deoarece ...copilul va ramane la sot sau cum?

Alte discuții în legătură

Divort la notar, pensie intretinere minor almeuunivers almeuunivers sotu mi-a luat din casa verigheta si inelu d logodna..are voie? in caz d divort la notar , de cand incepe sa platesca pensie pt copil? dupa ce iese decizia ... (vezi toată discuția)
Buna. doresc sa depun actele de divort. sotul este de acord si ... CristianaH CristianaH Buna. Doresc sa depun actele de divort. Sotul este de acord si el. Nu ne intelegem in ceea ce priveste custodia celui mic. Eu speram la o custodie comuna,sa ... (vezi toată discuția)
Divort rapid georgianarusu georgianarusu Cum procedez pt un divort rapid daca este si un copil minor la mijloc (vezi toată discuția)