Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort notar

daca divortez la notar termenul pana la finalizare este de 30 zile,,,ma poate da afara din casa pana la finalizarea celor 30 zile?
Nu, sunteti casatoriti. Daca va da afara, anuntati politia.
sotu are casa lui si venituri mai mari,maine depunem actele la notar...am vreo sansa ca asis soc sa imi lase mie copilul? am indemnizatie 1400 ron si o sa imi iau chirie,,plus ce o sa platesca el pt bebe....copilul are 10 luni.am termen pana la finalizarea celor 30 zile sa gasesc locuinta sau tre sa am chiria cu CONTRACT BANUEISC pana vine asis sociala? in cat timp de la depunerea divortului vine asist sociala?
Daca mergeti la notar aveti grija ce semnati.
Daca sotul are bani puteti avea surprize neplacute.
Aveti dreptul de a beneficia de serviciile unui avocat intocmai ca la instanta pentru a avea pe deplin garantate drepturile si interesele dvs.

La notar nu este proces dar va puteti pacali mult mai usor decat la instanta...
mi se acorda copilul chiar daca nu am proprietate ci doar chirie?si venituri sa il cresc....el mil lasa nu e pb
Ancheta sociala se efectueaza acolo unde veti locui.
Daca locuiti la sot se va face ancheta sociala la sot.
Apoi dvs. veti pleca inteleg eu.

Este cam curioasa situatia...deoarece ...copilul va ramane la sot sau cum?