Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort notar

daca divortez la notar termenul pana la finalizare este de 30 zile,,,ma poate da afara din casa pana la finalizarea celor 30 zile?
depinde de caul in speta...adica se compara ce ofera el fata de ce oferiti dvs. si eu sunt de parerea colegului ca mai bine consultai un avocat si mergeti prin instanta. actul notarial poate fi ulterior atacat, ca orice act...
nu vi se acorda avocat din oficiu decat daca nu aveti venituri....sau sunt sub minim pe economie. dar daca probati asta nu vad cum mai castigati copilul, deoarece rezulta clar ca nu aveti din ce sa-l intretineti...doar nu puteti miza doar pe pensia alimentara
Antoanela Geaman, Avocat