Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort rapid
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort rapid

Cum procedez pt un divort rapid daca este si un copil minor la mijloc
Daca va intelegeti asupra tuturor aspectelor exercitare autoritate parinteasca,stabilire domiciliu minor,cuantum pensie intretinere,program de vizitare,puteti divorta la un notar public,in caz contrar aveti varianta instantei.
Sotul nu vrea sa plateasca pensia ca spune ca o sa traiesc eu din pensie
Atunci singura varianta este divortul prin instanta urmanand a se stabili culpa unuia dintre soti si toate celelalte aspecte mentionate anterior,nu conteaza ce spune sotul copilul are dreptul la pensie de intretinere.
Sotul dvs este un ...... daca considera ca un copil traieste doar cu aer. Realitatea este ca in ziua de azi copiii consuma mai mult decat adultii. Sunt convins ca daca i-ati lasa copilul 2luni l-ar aduce inapoi si nu ar mai comenta nimic.
Imi puteti spune un avocat si cam cat dureaza procesu