Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort rapid
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort rapid

Cum procedez pt un divort rapid daca este si un copil minor la mijloc
Daca si sotu este deacord sa divortam cat dureaza pana se termina tot
Daca bag eu divort si sotu nu are unde sa plece si ce sa faca poate cumva sa faca ceva sa nu divortam???
Nu va putem recomanda noi avocat, va trebui sa cautati dvs fie va recomanda vreun cunoscut, fie cautati dvs pe forum sau in alta parte.
Daca e de acord cu divortul, se termina rapid, poate chiar la primul termen, daca nu, va dura destul, poate un an, poate si mai mult. Cert e ca veti divorta, se opune degeaba
Divortul nu are legatura cu plecatul. casa a cui e ? Daca e a dvs, puteti cere apoi evacuarea lui, daca e comuna, va trebui sa faceti partajul, altfel veti locui impreuna.