Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Mediere
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Mediere

Buna seara! Ma intereseaza pasii care trebuie facuti pentru a deschide o firma de mediere/ma refer si daca esti obligat sa urmezi cursurile de mediator, la cat costa aceste cursuri si unde au loc si perioade cand se desfasoara cursurile de mediere, daca se poate.Apoi, ce mai este necesar pentru o firma de mediere ca totul sa fie legal, sa nu aiba de ce se lega altiii. Va multumesc.
Ati putea preciza la ce fel de mediere va referiti cand spuneti "firma de mediere"?
Va referiti la mediere in sensul L.192/2006 sau la firmele de medierea muncii?(L.76/2002, L.116/2002, L102/2003, etc)