Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Martor mincinos
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Martor mincinos

Buna seara,

Partea reclamanta a avut un martor , o fosta prietena de-a mea care din motivul ca ne-am certat a declarat in defavoarea mea.as dori sa depun plangere penala pentru ca ma sfecteaza in ceea ce priveste custodia minorei. afirma despre mamam mea ca aceasta i-a spus ca eu nu am grija de fetita, dimpotriva ea era cea care o suna mereu si o instiga mereu si -i spunea tot felul de lucruri mibncinoasa.Se poate?
Aveti dreptul de a depune plangere penala daca a declarat mincinos dar va trebui dovedit ca a mintit.
Greu de crezut ca veti rezolva ceva cu plangerea penala raportat la situatia descrisa.
Deci fosta dvs prietena spune ca mama dvs i-a spus ca nu aveti grija de copil.
Nu cred ca aveti cum sa demonstrati ca minte.
Pe de alta parte, nici nu cred ca marturia ei va fi determinanta in procesul despre care vorbiti.