Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare adblue
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare adblue

1-Buna ziua as vrea sa intreb in ce cont inregistrez un bon de adblue...mentionez ca sunt firma de transport.
2- se poate inregistra o dispozitie de plata ca si cheltuiala, 628? Eu, SC A am achitat unele servicii unei pers. fizice angajata la o alta firma SC B. SC B urmeaza sa-mi deconteze acesti bani insa ei vor sa le fac factura. Deci le-am facut factura inreg. 411=704. Insa ce act fac pt. banii iesiti din caserie, ce i-am dat deja angajatului SC B? Cineva spunea ca disp. de plata, eu cred ca SC B sa-mi fac chitanta...??? Se poate inregistra o disp. de plata pe cheltuiala, adica 628=5311?
#-o nimeni nu-mi raspunde? cel putin la una din intrebari...???:-/
Buna ziua,

Adblue-ul il inregistrati pe 604.
Sc.B trebuie sa va dea chitanta pentru acei bani.

Respect,
Dan Preda.
Va multumesc mult.