avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1910 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare adblue
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare adblue

1-Buna ziua as vrea sa intreb in ce cont inregistrez un bon de adblue...mentionez ca sunt firma de transport.
2- se poate inregistra o dispozitie de plata ca si cheltuiala, 628? Eu, SC A am achitat unele servicii unei pers. fizice angajata la o alta firma SC B. SC B urmeaza sa-mi deconteze acesti bani insa ei vor sa le fac factura. Deci le-am facut factura inreg. 411=704. Insa ce act fac pt. banii iesiti din caserie, ce i-am dat deja angajatului SC B? Cineva spunea ca disp. de plata, eu cred ca SC B sa-mi fac chitanta...??? Se poate inregistra o disp. de plata pe cheltuiala, adica 628=5311?
Cel mai recent răspuns: genni , utilizator 12:03, 24 Ianuarie 2014
#-o nimeni nu-mi raspunde? cel putin la una din intrebari...???:-/
Buna ziua,

Adblue-ul il inregistrati pe 604.
Sc.B trebuie sa va dea chitanta pentru acei bani.

Respect,
Dan Preda.
Va multumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deconturi de cheltuiala grecuanamaria grecuanamaria ma puteti ajuta cu privire la inreg dec de cheltuiala? care sunt inregistrarile care se fac? va multumesc (vezi toată discuția)
Incasare avans niko 94 niko 94 1.Incasarea unui avans cu chitanta nc 5311=419? Factura finala se face peste cateva zile. Emiterea unei facturi de avans 411=419 ... (vezi toată discuția)
Monografie contabila agentie de turism fara tva denisa2011 denisa2011 buna ziua, ma puteti ajuta cu o monagrafie contabila pentru o agentie de turism neplatitoare de tva? Eu ma gandeam sa fac asa: inregistrarea factura clienti ... (vezi toată discuția)