Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constituire drept de servitute
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constituire drept de servitute

Printr-o declaratie autentica notariala se poate acorda dreptul de servitute?
Servitutea dintre un fond aservit si un fond dominant se poate constitui prin conventia dintre proprietarii celor doua fonduri.