avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata

sunt nascuta in 1961.lucrez din 1979.am zece ani in grupa o mediu toxic ,restul de 25 ani am fost vinzatoare.deci in total 35 ani vechime in munca .va intreb pot iesi la pensie anticipat?si la ce virsta ?


[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieţi exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]
Ultima modificare: Miercuri, 22 Ianuarie 2014
Gabriela Pintea, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Statul roman a generat handicapul meu prin sistemul medical si judiciar criminal ! genocidsocial genocidsocial daca un medic a rupt in coloana mea un bisturiu,in timpul interventiei neurochirurgicale in anul 2004,am fost contaminat si cu 2 hepatite de tip \\"b\\" si ... (vezi toată discuția)
Pensionarea tatalui meu gicapop gicapop buna.vrea si eu sa stiu daca tata se incadreaza sa iasa la pensie sau la ce data.are stagiul cotizat de munca de 35 ani ,dintre care lucrati 14 ani grupa ii ... (vezi toată discuția)
Cand ma pot pensiona? fsan fsan daca am vechime totala 32 ani,din care 16 ani si 6 luni in grupa a 2-a pot iesi la pensie in acest an? la ce data? [Mesaj editat – Vă rog să nu mai ... (vezi toată discuția)