Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Buletin schimbat, ce alte acte mai trebuie schimbate?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Buletin schimbat, ce alte acte mai trebuie schimbate?

buna ziua
daca trebuie sa imi schimb buletinul si in buletin schimb si domiciliu fata de buletinul vechi ce acte mai trebuie sa schimb?
buletinul expira si trebuie sa il schimb, actele masinii trebuiesc schimbate adica talon si cartea masinii?
Buna ziua!
Da, trebuie sa schimbati cartea de identitate a masini si talonul. Aveti grija, ca, de la schimbarea buletinului, aveti 30 de zile sa va prezentati la financiar sa schimbati talonul masinii, in caz contrar veti plati amenda.
S-ar putea sa trebuiasca sa schimbati si permisul, dar daca aveti format nou nu mai este trecuta adresa pe el, asa ca nu mai e nevoie.....