Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare cabana
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare cabana

Buna ziua,
Am un teren primit in cocesiune de la Priemarie, este in intravilan, pe care mi-am construit o cabana moderna( casa) micuta din lemn, Se poate intabula pe numele meu, Chiar daca nu e casa in care locuiesc permanenr?
Din lipsa de bani am facut constructia mai mica decat era prevazuta in proiectul pt care am autorizatia de constructie. Ce ar trebui sa fac?
Multumesc! O zi buna, Ondina
Trebuie sa aveti pe langa autorizatie,procesul verbal de receptie la erminarea lucrarlor pt asta va adresati Primariei, Serv urbanism.planurile cadastrale, deschideti rol fiscal si apoi intabulati cabana-constructia pe numele dvs.
Multumesc mult! Ondina