Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Calcul cifra de afaceri pentru declaratia 094
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Calcul cifra de afaceri pentru declaratia 094

Buna seara,
Va rog frumos sa ma ajutati in completarea declaratiei 094.

La o firma care in anul 2013 a fost cu tva la incasare si tva trimestrial cifra de afaceri pentru de claratia 094 se calculeaza insumand valoarea fara tva a tuturor facturilor emise ,sau se aduna baza din deconturile de tva aceasta fiind constituita din facturi emise si incasate.
Va multumesc,
Calculati cifra de afaceri din balanta la 31 decembrie 2013, nu din decontul de tva.