Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 094 si 392A
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 094 si 392A

La un cabinet avocat cifra de afaceri se calculeaza pt 2012 la facturi emise sau incasate (cf.reg.jurnal de incasari si plati).
La facturi emise sunt peste barem si la incasate sunt sub barem (220000 lei)
Cum corectez d 094?

Multumesc anticipat
La contabilitatea in partida simpla cifra de afaceri pentru completarea declaratiilor la tva este valoarea din total facturi emise nu cea din incasari.