Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Declaratia 390 pentru Elvetia?
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Declaratia 390 pentru Elvetia?

Buna ziua ,

as avea si eu o intrebare:am emis o factura de prestari servicii in Elvetia(aici este si locul prestarii serviciului).Pana acum am emis doar facturi in tari membre UE si nu stiu unde sa raportez aceasta factura.Pe declaratia 390 da eroare la codul de tara iar la introducerea fara cod nu mai da eroare dar nu se totalizeaza cu celelalte facturi emise in UE.Trebuie trecuta pe 390 sau exista alta declaratie?
Multumesc!
Vies este doar pt UE
Elvetia nu e in UE desi are TVA... Deci nu o declarati in VIES
Alta declaratie nu exista