Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Suspendare cauza
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Suspendare cauza

In data de xx am avut termen de judecata pentru o actiune de partaj. in sedinta din xx , judecatorul a dispus ca cauza sa fie dezbatuta la a doua strigare, dandu-i posibilitatea unui avocat a unei parti sa depuna o nota de precizari pe care nu a prezentat-o pana la termenul in cauza. La a doua strigare avocatul partii nu se prezinta la sedinta , judecatorul pune in discutie cauza . Eu cer suspendarea judecatii cauzei deoarece obiectul partajului teren face obiectul altei actiuni de judecata inregistrat la judecatorie. Judecatorul in sedinta spune,, suspendam judecarea cauzei pana la obtinerea unei hotarari ,,. SEDINTA SE TERMINA. Intamplator accesez pe net numarul de dosar si constat ca la Solutie Amana pronuntarea la data de.......,.tip solutie Amana cauza.
la urmatorul termen deja se da HOTARARE
va rog sa ma sprijiniti ce mai pot face. am ramas dezarmata, una s-a spus alta s-a facut.
E imposibil sa fie asa cum spuneti dvs. Fie dvs nu ati inteles ce s-a discuutat in sedinta, fie nu cititi bine ce scrie pe net.

Nu avea cum sa ramana in pronuntare si sa dea o solutie pe fondul dosarului, daca partile prezente nu au pus concluzii. O fi vorba de hotarare asupra cererii de suspendare.