avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Suspendare cauza
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Suspendare cauza

In data de xx am avut termen de judecata pentru o actiune de partaj. in sedinta din xx , judecatorul a dispus ca cauza sa fie dezbatuta la a doua strigare, dandu-i posibilitatea unui avocat a unei parti sa depuna o nota de precizari pe care nu a prezentat-o pana la termenul in cauza. La a doua strigare avocatul partii nu se prezinta la sedinta , judecatorul pune in discutie cauza . Eu cer suspendarea judecatii cauzei deoarece obiectul partajului teren face obiectul altei actiuni de judecata inregistrat la judecatorie. Judecatorul in sedinta spune,, suspendam judecarea cauzei pana la obtinerea unei hotarari ,,. SEDINTA SE TERMINA. Intamplator accesez pe net numarul de dosar si constat ca la Solutie Amana pronuntarea la data de.......,.tip solutie Amana cauza.
la urmatorul termen deja se da HOTARARE
va rog sa ma sprijiniti ce mai pot face. am ramas dezarmata, una s-a spus alta s-a facut.
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 11:14, 26 Ianuarie 2014
E imposibil sa fie asa cum spuneti dvs. Fie dvs nu ati inteles ce s-a discuutat in sedinta, fie nu cititi bine ce scrie pe net.

Nu avea cum sa ramana in pronuntare si sa dea o solutie pe fondul dosarului, daca partile prezente nu au pus concluzii. O fi vorba de hotarare asupra cererii de suspendare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare irevocabila pe fond? blitzmate blitzmate Buna seara As vrea sa stiu daca este normal sa primesc o hotarare irevocabila si sa nu am dreptul la recurs in conditiile prezentate mai jos. Mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Divort cu repetir mmirela_m mmirela_m care e procedura legala pt a incheia acest proces??? ,, daca am terminat un proces de divort in 2006 cu o hotarare irevocabila prin care mi-am redobandit ... (vezi toată discuția)
Divort mmirela_m mmirela_m :frantic: ÎNCHEIERE 00.10.2014. Suspendă judecata cererii formulate de reclamantul xxxx în contradictoriu cu pârâta xxxxxx. Definitivă. Cu recurs cât ... (vezi toată discuția)