Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... O problema grava
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

O problema grava

Buna seara,

Am si eu o intrebare , in timpul facultatii am facut modulul pedagogic la taxa, dar nu l-am terminat mai avand sa fac practica pedagogica si examenul final. M-am dus la facultatea de pedagogie ca sa le dau ca restante, dar stupoare, mi s-a spus ca trebuie sa il mai fac inca o data si sa platesc dublu ca si curs postuniversitar. Le-am spus ca nu mi se pare normal din moment ce l-am platit odata dar nici nu vor sa auda. Ce ma sfatuiti?
Pai lucrurile stau asa: in facultate, trebuia sa finalizati modulul inainte de licenta. Altfel, se considera ca nu l-ati urmat. El apare in foaia matricola la "Discipline optionale".
Daca va inscrieti la modul in sistem postuniversitar, pretul este 1300-1400 de lei.
Variantele sunt: il faceti si platiti taxa sau nu-l mai faceti. Daca nu intentionati sa intrati in invatamant, n-are rost sa cheltuiti banii.
Eu inteleg cum ziceti dumneavoastra, dar alta solutie nu e? mi se pare abuziv ce fac ei tinand cont ca am lipsit din cauza unor probleme de sanatate,si nu sunt numai eu am vb cu mai multi oameni si tot asa au patit.
Daca ati putut sa sustineti licenta, puteati sa va finalizati si examenele. Nu exista alta posibilitate.