Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sef depozit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sef depozit

buna ziua.
va rog sa - mi spuneti si mie ce functie are un sef de depozit.
de executie sau conducere?
care este perioada de preaviz?
este mai mare de 20 zile ?
daca da si in contract scrie ca este de 20 zile care se ia in consideratie?
ce scrie in contract sau ce spune legea.
In sensul Codului Muncii, functiile de conducere sunt cele definite prin lege sau prin reglementari interne ale angajatorului.

Asadar, verificati in regulamentul intern sau in cel de organizare si functionare care sunt functiile de conducere.

Perioada de preaviz este cea mentionata in c.i.m. la incheierea lui, daca nu a fost modificata pe parcursul executarii acestuia.