Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Motivare sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Motivare sentinta

buna ziua,

Este posibil ca un judecator in sentinta pe care o da sa motiveze solutia si sa afirme ca martorii mei sunt nesinceri, bazandu-se pe ceea ce spun martorii lui pe care-i crede de buni.Cum e posibil asa ceva.
Nu numai ca este posibil ci este si legala o astfel de motivare, cu conditia ca nu doar depozitiile martorilor sa fi condus instanta la aceasta solutie, ci si coroborarrea lor cu alte probe din dosar.