Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... durata procese?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

durata procese?

Va rog sa ma ajutati cu o informatie. La sfarsitul unui proces ce a durat aproape 1 an, dupa ce s-a pronuntat completul de judecata (in absenta mea) nu am primit motivarea. Din momentul din care s-a pronuntat completul si pana in prezent au trecut aprox 6 saptamani. Doresc sa stiu daca este normal sa dureze atat de mult. (Daca nu, ce ma sfatuiti sa fac? iar daca da care este durata maxima de asteptare?) Am intrebat la judecatorie si mi s-a spus sa astept aproximativ o luna jumatate (ceea ce nu cred ca se va intampla). Va multumesc anticipat.
redactarea poate dura si 3 luni, depinde care este gradul de incarcare al instantei. daca aveti nevoie de solutie puteti solicita un certificat de grefa, pana la comunicare.