Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept litigios
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept litigios

Buna ziua.Cum pot primi de la mama mea un drept litigios pe legea 10? Am inteles ca se impoziteaza 85%.Ce modalitati ar mai fi?Eu mai am frati dar niciunul nu vrea sa daie bani ptr procese care costa o gramada de bani,timp si rabdare,daca eu cheltuiesc mama vrea sami daie mie decit sa ramina la stat,cine ar putea sa ma ajute cu un sfat?Ar putea face donatie ,cum sa procédez?Va multumesc
Nu trebuie sa-l cumparati deoarece o sa-l mosteniti.
o sal mostenesc dar trebue sa deschid proces pentru aceasta casa pe baza cererii de la legea 10 si degeaba o mostenesc ca legea 165 este pina in 1 ianuarie 2016 cum sa procédez ar putea sami faca donatie sau ce sar putea face.Va multumesc
Mama dvs va da procura si deschideti in numele ei. Daca procesul se prelungeste si mama dvs. decedeaza atunci o mosteniti.
Va multumesc ptr raspuns eu as dori sami spuneti cum ar putea mama mea sami daie numai mie acest drept litigios.
Va poate vinde dreptul dar asa cum ati spus dvs. veti fi impozitat.