avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 496 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu fara plata

buna ziua - daca un salariat cere concediu fara plata ( in primul rand cate zile se pot acorda intr-un an ? -) si doreste sa prelungeasca cu inca o luna - pana in 01.03.2014 - cand ii maresc salarul de baza - cea obligatorie din 01.01.2014- acum cand ii prelungesc concediul fara plata , sau cand vine inapoi la lucru - la 01.03.2014?
va multumesc !

Alte discuții în legătură

Curs de puericultura TAXFIN ACCOUNTING SRL TAXFIN ACCOUNTING SRL Am un angajat care mi-a adus de la medicul de familie un atestat de absolvire a cursului de puericultura. Este adevarat ca in baza acestui atestat trebuie sa-i ... (vezi toată discuția)
Concediul de odihna si concediul medical irina35 irina35 Daca un salariat al nostru are concediu medical o luna intreaga ( de exemplu de la 01.03.2014 pana la 31.03.2014) mai beneficiaza de zilele de concediu de ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna Stefan Banica Stefan Banica Buna ziua, As dorii si eu o solutie pentru urmatoarea problema: Sotia mea este angajata de la 01.01.2014 la un spital(de stat) si a vorbit de CO cu sefa ... (vezi toată discuția)