avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1503 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Calcul chirie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Calcul chirie

Locuiesc intr-un bloc ANL care este administrat de primarie,recent ni s-a recalculat chiria si am constat ca aceasta s-a dublat, chiar daca pana acum la inceputul anului cand ni se recalcula se marea in functie de cota inflatiei, noua cel outin asa ni s-a spus.Imi puteti spune va rog conform carei legi s-a putut lua aceasta hotarare si daca noi ca si chiriasi putem face ceva in aceasta privinta. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 23:20, 30 Ianuarie 2014
Daca apreciati ca valoarea nou impusa este abuziva,contestati hotararea la primarie si solicitati precizarea temeiului legal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administrare bloc anl jordella jordella Buna seara, Am fost contactata de o asociate dintr-un bloc ANL dat recent in folosinta pentru adimiatrare. Inrebarea mea este :-daca este corect ca ... (vezi toată discuția)
Se poate considera ca are proprietati? liliana_grebanus liliana_grebanus Administratorul unei firme si asociat unic la acea firma poate fi considerat proprietarul unui imobil cumparat pe firma? Daca sotul meu are o firma, al carei ... (vezi toată discuția)
Opereaza tacita relocatiune? iolanda15 iolanda15 Buna seara, Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema. Sunt beneficiara unei locuinte ANL prin programul pentru tineri pana la varsta de 35 de ani. Am ... (vezi toată discuția)