Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Calcul chirie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Calcul chirie

Locuiesc intr-un bloc ANL care este administrat de primarie,recent ni s-a recalculat chiria si am constat ca aceasta s-a dublat, chiar daca pana acum la inceputul anului cand ni se recalcula se marea in functie de cota inflatiei, noua cel outin asa ni s-a spus.Imi puteti spune va rog conform carei legi s-a putut lua aceasta hotarare si daca noi ca si chiriasi putem face ceva in aceasta privinta. Va multumesc.
Daca apreciati ca valoarea nou impusa este abuziva,contestati hotararea la primarie si solicitati precizarea temeiului legal