Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administrare bloc ANL
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administrare bloc ANL

Buna seara,

Am fost contactata de o asociate dintr-un bloc ANL dat recent in folosinta pentru adimiatrare. Inrebarea mea este :-daca este corect ca persoanele care locuiesc acolo (chiriasi) sa decida asta.Blocurile ANL sunt in subordinea primariei orasului, nu ea trebuie sa faca angajarea persoanei care administraza si care face curatenie.

Va multumesc!
Primaria angajeaza administratorul condominiului, ei primesc facturile, le repartizeaza pe fiecare apartament (chirias), nu cred ca va pot angaja chiriasii, ei achita chiria si intretinerea Primariei.
nu este acceptata varianta angajarii chiriasilor , pentru nici un fel de serviciu de administrare sau curatenie . primaria contracteaza o societate care se ocupa de tot .
Va multumesc mult!