avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA suspendat depune 220?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA suspendat depune 220?

Buna ziua,

Am suspendat PFA-ul anul trecut, ocazie cu care am depus declaratia 220 pentru recalcularea platilor. Pana in acest moment nu mi-a venit declaratia de impunere rectificata acasa (anticipasem venituri pe care nu le-am mai incasat si am platit aniticipat impozit pe venit si sanatate).

Va rog sa imi spuneti daca declaratia 220 se mai depune acum, pana pe 31 ianuarie. Ofiterul de la administratie mi-a spus atunci sa depun declaratia 200 in 2014 dupa care sa imi recuperez banii platiti (impozitul pe venit).

Multumesc

Alte discuții în legătură

Declaratii 220 si 200 pfa acatanas acatanas In februarie 2012 am infiintat PFA, am depus declaratia estimativa 220 cu un venit net 500 lei. In anul 2012 am realizat un venit net de 6000 lei. In 25 mai ... (vezi toată discuția)
Decizie impunere nikuteau nikuteau Am PFA din feb.2010 si am urmatoarele nelamuriri: -la infiintare am de depus decl.220 in baza careia mi-a venit in 2010 o decizie de impunere, pe care am si ... (vezi toată discuția)
Pfa - obligatii de plata in cazul incetarii contractului de prestari servicii DMM12 DMM12 Buna ziua Va aduc in atentie cazul PFA-ului meu: - pana la sfarsitul lunii aprilie sunt la zi cu toate declaratiile si toate obligatiile de plata (impozit, ... (vezi toată discuția)