Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Legea amnistiei si gratierii, se mai voteaza la 1 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Legea amnistiei si gratierii, se mai voteaza la 1 februarie?

Se mai stie ceva despre legea amnistiei si gratierii care se spunea ca va fi votata azi, 1 feb 2014?
Astăzi nu se poate vota nici o lege, Parlamentul nu este în sesiune.

Șansele ca Parlamentul să voteze, iar ulterior președintele să promulge, o lege de amnistiere colectivă este minimă, având în vedere scandalul mediatic din decembrie.
multumesc!