Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... 1 februarie - noul cod
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

1 februarie - noul cod

buna ziua sotul meu a avut ieri sezisare de comisie HG836/2013 akm e in amanare si ia mai are 2 luni la comisia asta i sa sp k pe 26 feb are o alta instanta , pedeapsa a executat-o ce pot fc in cazul asta dupa noul cod penal? a cazut k fapta viol de domiciliu . dupa noul cod amanarile cad/? va rog din suflet sa imi rasp .
va rog ft frum sa imi rasp si mie cineva va rog din suflet ce pot sa fc k sa iasa mai repede ? va multumesc.