avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... 1 februarie - noul cod
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

1 februarie - noul cod

buna ziua sotul meu a avut ieri sezisare de comisie HG836/2013 akm e in amanare si ia mai are 2 luni la comisia asta i sa sp k pe 26 feb are o alta instanta , pedeapsa a executat-o ce pot fc in cazul asta dupa noul cod penal? a cazut k fapta viol de domiciliu . dupa noul cod amanarile cad/? va rog din suflet sa imi rasp .
Cel mai recent răspuns: marydoru , utilizator 15:51, 3 Februarie 2014
va rog ft frum sa imi rasp si mie cineva va rog din suflet ce pot sa fc k sa iasa mai repede ? va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen sambata? marydoru marydoru buna seara am si eu o mare rugaminte... sotul meu are instanta pe1.02.2014 cu sezizarea transmisa de comisia prevazuta HG836-2013 ce inseamna mai exact asta ... (vezi toată discuția)
Modificare pedeapsa dupa noul cod penal marydoru marydoru buna ziua. am o mare rugaminte la dvs sa ma ajutat... sotul meu a comis o infractiune a cazut k fapta violu de domiciliu a executat 2 ani ... si pt un raport ... (vezi toată discuția)
Gratierea marydoru marydoru buna seara am pe cn condamnat ,a facut 2 ani ia dat un raport de 6 luni iar pe 15 akm are recurs ,,, e posibil k pe 15 akm la recurs sa fie pus liber ??? sau ... (vezi toată discuția)