avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 861 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Sunt executata silit
Discuție deschisă în Executare silită

Sunt executata silit

Am facut un credit de nevoi personale cu ipoteca in 2007 de 27000 euro. am beneficiat de o reesalonare acum 2 ani , de 9 luni am platit 150 de euro in loc de 200eur pe luna. In ian 2013 a expirat perioada de gratie si am dus la banca de la trezorerie adev ca nu avem venit nici eu nici sotul. Am facut o datorie de 1200 de euro pana ne am angajat amandoi si am inceput sa platim rata, pe care o platim si in prezent. Cand am dus actele ca nu avem venit le am spus sa facem o reesalonare dar au zis ca nu se poate, iar dupa ce sau facut trei luni de neplata au zis ca putem sa facem reesalonare daca platim datoria din urma 600 eur plus 2 giranti si un evaluator 800 ron. Acum am primit acasa somatie de executare silita ,oprire pe conturi. Valoarea la imprumut a ipotecii a fost de 52000 euro , iar dupa reesalonare la 42000 eur. Nu stiu ce sa fac, nu am fost anuntati deloc, sau chemati la banca ,au facut totul pa ascuns, procesul s a judecat in alt oras. Multumesc

Alte discuții în legătură

Executare silita credit ipotecar ypohs ypohs In 2008 am facut un credit de nevoi personale cu ipoteca de 25.000eur ,am fost cu plata ratelor la zi pana in 2011 dupa care am incetat plata ratelor ne mai ... (vezi toată discuția)
Credit fara giranti si fara ipoteca nico radu nico radu am un credit de 20000 eur din 2008 fara giranti fara ipoteca pana acum am platit ratele dar am ramas fara servici ,am cerut o perioada de gratie dar nu misa ... (vezi toată discuția)
Executare silita credit de nevoi personale + nevoi personale cu ipoteca ContSters185853 ContSters185853 Buna ziua, Am doua credite, unul de nevoi si unul garantat cu ipoteca la aceeasi banca si din cauza faptului ca am acumulat intarzieri la plata, banca a ... (vezi toată discuția)