Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare persoana la alta societate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare persoana la alta societate

Buna ziua, am doua societati comerciale la care sunt administrator. As dori sa detasez un lucrator de la societatea angajatoare la cealalta. Ce documente trebuie sa intocmesc. Mentionez ca plata salariului o va face societatea angajatoare, ambele societati fiind românesti. Multumesc.
Vedeti acest articol "Procedura de detasare pe teritoriul Romaniei"
[ link extern ]
Nu stiu daca va referiti la detasare sau la delegare ...
whynotsteff a scris:

... As dori sa detasez un lucrator de la societatea angajatoare la cealalta. ...

Este vorba despre detasare si nu delegare .