Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna ziua!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna ziua!

care este pedeapsa pe care o poate primii,daca va fi gasit vinovat Penescu pt dare de mita?
depinde de aprecierea instantei.. pedeapsa poate fi cuprinsa intre 6 luni si 5 ani.
Cine mai urmeaza,:)
ori sunteti optimist, ori sunteti pesimist, inca nu-mi dau seama... chiar credeti ca va fi gasit vinovat si va fi condamnat.
eu cred ca va fi achitat, v-a da statul in judecata si va fi si despagubit pentru ca i-a fost creat un prejudiciu.

av zaharia f.
AVOCAT ZAHARIA CALIN FLORIN, Avocat
ce va faceti sa credeti ca va fi achitat?ca unul care am avut ocazia sa-l cunosc personal,il cred in stare de lucruri mult mai grave decat dare de mita
ZFCALIN a scris:

ori sunteti optimist, ori sunteti pesimist, inca nu-mi dau seama... chiar credeti ca va fi gasit vinovat si va fi condamnat.
eu cred ca va fi achitat, v-a da statul in judecata si va fi si despagubit pentru ca i-a fost creat un prejudiciu.

av zaharia f.

Si cei care au primit bani,ce se va intimpla cu ei?
:)