avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna ziua!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna ziua!

care este pedeapsa pe care o poate primii,daca va fi gasit vinovat Penescu pt dare de mita?
Cel mai recent răspuns: citadinul , utilizator 10:26, 18 Aprilie 2009
depinde de aprecierea instantei.. pedeapsa poate fi cuprinsa intre 6 luni si 5 ani.
Cine mai urmeaza,:)
ori sunteti optimist, ori sunteti pesimist, inca nu-mi dau seama... chiar credeti ca va fi gasit vinovat si va fi condamnat.
eu cred ca va fi achitat, v-a da statul in judecata si va fi si despagubit pentru ca i-a fost creat un prejudiciu.

av zaharia f.
Ultima modificare: Miercuri, 15 Aprilie 2009
AVOCAT ZAHARIA CALIN FLORIN, Avocat
ce va faceti sa credeti ca va fi achitat?ca unul care am avut ocazia sa-l cunosc personal,il cred in stare de lucruri mult mai grave decat dare de mita
ZFCALIN a scris:

ori sunteti optimist, ori sunteti pesimist, inca nu-mi dau seama... chiar credeti ca va fi gasit vinovat si va fi condamnat.
eu cred ca va fi achitat, v-a da statul in judecata si va fi si despagubit pentru ca i-a fost creat un prejudiciu.

av zaharia f.

Si cei care au primit bani,ce se va intimpla cu ei?
:)

Alte discuții în legătură

Infractiunea de dare de mita- ce se poate solicita in apel? ovidiu_pop93 ovidiu_pop93 Buna ziua, Ce s-ar putea cere pentru o solutie mai favorabila prin cererea de apel impotriva unei sentinte penale prin care X a fost condamnat la pedeapsa ... (vezi toată discuția)
Lege,procedura.... oare si echitate sociala ?? 4law 4law cITEZ DIN MINE \"Legea...ea este ce este ...!!!\" . Sa traim dupa legi, sa ne judecam asa cum cere procedura ..dar de cate ori se intalneste procedura cu ... (vezi toată discuția)
Conducere cu permis suspendat si flagrant annaanna annaanna Buna ziua Pot primi pedeapsa cu suspendare in cazul in care sunt cercetat pentru conducere cu permisul supendat si flagrant pentru dare de mita unui ... (vezi toată discuția)