avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Adio amnistie, gratiere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Adio amnistie, gratiere

[ link extern ]
si continua asa....
[ link extern ]
cand va fi urmatoarea sesiune parlamentara?

era si normal la cat scandal a fost la tv si este in continuare pt 400 de detinuti,de zici k se darama tara,cum ar fi sa mai iasa inca vreo 3000??
Corect,
UN NU HOTARAT ELIBERARII TUTUROR CELOR CE SUNT INCARCERATI!
Ce gasiti asa corect in aceasta decizie domnule avocat?
TOTUL!
Cum sa eliberezi o gramada de persoane care au savarsit tot felul de fapte penale?
Pana nu dau dovada de indreptare, asa cum prevede legea, sa stea acolo unde le este locul.
daca o persoana a gresit o data (nu e recidivist) de ce sa nu poate sa fie iertata? suntem crestini....si legea amnistierii exista,de ce sa nu fie aplicata niciodata?
ce dovada de indreptare sa dea? credeti ca va fi indreptat la puscarie? e o prostie...vorbiti ca un procuror,nu ca un avocat.....

Alte discuții în legătură

Amnistie si gratiere!!! Radhika Radhika Buna ziua! Uitati ce am gasit pe un site este adevarat Marea amnistie In pararel cu intrarea NOULUI COD in vigoare, saptamana viitoare Parlamentul ... (vezi toată discuția)
Amnistia Radhika Radhika Buna ziua ... Ce spuneti va trece legea amnistiei ? Si cand va intra pe ordinea de zi? (vezi toată discuția)
Un caz disperat violeta00 violeta00 buna seara.vreau sa va fac cunoscut cazul meu deoarece am fost persoana nepotrivita la locul nepotrivit si pentru asta am platit un pret mult prea mare.intro ... (vezi toată discuția)