Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Restituire taxa timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Restituire taxa timbru

Buna ziua
aaaaaaAnul trecut am avut un proces de partaj, am platit taxa de timbru . Partajul nu s-a acceptat si nu stiu daca pot cere restituirea taxei pt ca nu scrie nimic acolo.Va rog sa imi spuneti daca pot cere restituirea taxei
Care a fost exact solutia pronuntata in dosar? Ca ceea ce ati mentionat dvs cu "nu s-a acceptat dosarul "nu este o solutie.

A fost respinsa actiunea, a fost suspendata?
``Tip solutie: Admite in parte cererea
Solutia pe scurt: admite în parte cererea`` nu zice nimic de restituirea taxei desi s-a cerut.