Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executare silita a bunurilor tertilor
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executare silita a bunurilor tertilor

am avut o datorie la o banca din cauza neplati am fost vandut la o firma de recuperari,am platit o vreme dar acum am ramas fara servici si nu am posibilitatea de a mai plati.Am fost somat de catre ei cu executare silita,unde am eu mutatie nu este propietatea mea este pe numele bunici,au dreptul de executare pe aceasta propietate sau a bunurilor din ea?va rog sa ma ajutati cu un raspuns corect.MULTUMESC

gi-jane2, moderator
Nu pot executa nici casa si nici bunurile bunicii.
Executorul poate veni la domiciliul dvs si poate pune sechestru pe bunurile pe care le crede a fi ale dvs ca de ex un laptop si va trebui ca dvs sa faceti dovada ca e al bunicii.
Mai exista varianta ca executorul sa va invite la sediul lui sa va intrebe de bunuri.
Poate va angajati curand si va pune poprire pe salariu.